Konya Bölge’de Değerlendirme Toplantısı

Konya Bölge Birliğine bağlı, Karaman, Aksaray, Konya ve Niğde İllerine bağlı Kooperatiflerin birinci derece yetkilileriyle değerlendirme toplantıları yapıldı.

Konya vee Aksaray İllerindeki tahsilat oranlarının görüşülmesi ve “2014/6355 Sayılı Kararnamesi’nin” (Çiftçi Kayıt Sistemine Kayıtlı Çiftçilerin Bakanlar Kurulu Kararı ile Borçlarının Ertelemesi)” yürürlüğe girmesi sebebiyle düzenlenen değerlendirme ve bilgilendirme toplantılarında tek hedeflerinin satış olmadığını, tahsilata da ağırlık verdiklerini kaydeden Konya Bölge Müdürü İsmailEzginSatışın yanında tahsilât oranımızı da en üst seviyeye taşımalıyız. Bunları gerçekleştirecek güçteyiz. 2012 ve 2013 yıllarında yapılan ertelemelerin ortaklarımızın aleyhine olduğu, bu yıl da ertelemeye girdikleri takdirde yaşayacakları sıkıntılar konularında onları çok iyi bilgilendirmeliyiz. Son 2 yılda olduğu gibi kooperatiflerimizi tek tek masaya yatıracağız ve tüm kriterlerini inceleyerek, performanslarını değerlendireceğiz.”diye konuştu.

2014 yılı için belirlenen hedeflerin yüzde 97’lik kısmını gerçekleştirdiklerini belirten Konya Bölge Müdürü İsmailEzginSonbahar satış dönemimiz devam etmektedir. Yıl sonuna kadar olan süreçte hedeflerimizi tamamlayacağız. Bunun yolu da, tüm kooperatiflerimizin kendi hedeflerini yakalamasından geçiyor. İyi bir ekibiz. Merkez Birliğimizin belirlediği performans kriterleri çerçevesinde kooperatiflerimizin de bu hedeflerini gerçekleştirmeleri gereklidir.dedi.

Toplantılarda, Bölge Müdür Yardımcısı Hüseyin Çetin de tahsilâtın önemi, bu yıl ki erteleme Kararnamesi ve pazarlama faaliyetleri hakkında açıklamalarda bulundu.

Değerlendirme toplantılarına; Bölge Müdür Yardımcısı M.Tevfik Ongun ile Bölge Birliği çalışanları ve kooperatif yetkilileri katıldı.

Okunma 767 defa