TK Plastik İhracatını %100 artırdı

Tarım Kredi Kooperatifleri iştiraki olan TK Plastik, yurt içinde ve yurt dışında satışlarını artırarak çiftçilerin güven kapısı oldu. Sulama boruları konusunda ciddi satışlar yapan TK Plastik on iki aylık dilimde satış patlaması gerçekleştirdi.

TK Plastik 2014 yılı net satışlarını %74 artırdı. Konu ile ilgili açıklama yapan TK Plastik Şirket Müdürü Metin Tonba“2013 yılında satışlarımızı yıl bazında % 50 artırmıştık. 2014 yılında ise % 74 artırdık. 2015 yılında da aynı istikrarı koruyacağımızı sanıyorum. Sektördeki birçok firma satışlarını geçen sene ve bu sene TK Plastik kadar artıramadı. Bunun en önemli nedeni sadece sektördeki arz talep dengesi değil. TK Plastik’e duyulan güven. Ücretsiz proje hizmeti, kaliteli boru, istikrarlı fiyat, müşterinin ihtiyacı olan yeni ürünler, müşterinin talep etmesi halinde anında teknik hizmet, müşteri şikayetlerinin anında giderilmesi işlemleri bizim en büyük artılarımız. Türkiye genelinde 1700’e yakın Tarım Kredi Kooperatifimiz ve özel bayilerimiz bizim en büyük sermayemiz. Mühendislik hizmetlerinde gösterdiğimiz başarı, sadece standart üretim yapalım anlayışının dışında teknolojimizi de geliştirelim felsefesi, önümüzü devamlı açık tutacaktır.” dedi.

İhracattaki artışa da değinen Tonba“2014 yılında ihracatımızı %100 arttırdık. Amerika ve Asya ülkeleri dışında Avrupa ülkelerine de ihracat yapabiliyoruz. Bir milyonu aşkın çiftçi ortağımızın gurur duyacağı bir şirket olma konusunda çalışmalarımız devam edecektir.” ifadelerini kullandı.

Okunma 1209 defa