Tarım Sigortalarındaki Pazar Payımız Karapınar İlçesinde % 80

Sigorta Müdürlüğü, Devlet Destekli Tarım Sigortaları ve İndirimli Krediler konularında istişare etmek ve personeli bilgilendirmek üzere Konya Bölge Birliği faaliyet alanı içerisinde bulunan Konya ve Karaman illerindeki Kooperatiflerde bir dizi incelemelerde bulundu.

Ziyaret kapsamında, Tarım Sigortaları branşında, 25.03.2015 tarihi itibariyle geçen yıla göre % 425 artış sağlayarak Bölge Birliğinde birinci sırada bulunan ve geçen yıl kullandırılan krediler konusunda Türkiye birincisi olan Karapınar Tarım Kredi Kooperatifi'de ziyaret edildi.

Tarım Kredi Kooperatifaleri Konya Bölge Müdürü Fatih Zekeriya Yerlikaya ve Merkez Birliği Sigorta MüdürüYahya Altınkaya, sigorta prim üretiminde elde ettiği rakamlarla Bölge genelinde birinci olan Kooperatifin Yönetim Kurulu Üyelerini ve personelini tebrik ederek, gayretli ve başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Yerlikaya, yaptığı konuşmada, “İndirimli krediler ve tarım sigortaları önem verdiğimiz konular arasındadır. Üreticilerimizin düşük faiz avantajımızdan faydalanması ve doğal bir afet karşısından mağdur olmaması için olağanüstü gayret göstererek çalışmaya devam ediyoruz. Bugün itibariyle TARSİM sisteminde düzenlenen her iki poliçeden bir tanesi kooperatiflerimiz tarafından üretilmektedir. Geçen yıla göre baktığımızda Karapınar Tarım Kredi Kooperatifi'nin prim üretiminde % 425’lik bir artış söz konusudur. Bu açıdan başta Müdürümüz Yusuf Bayır olmak üzere Kooperatif personelini olağanüstü gayretleri ve başarılarından dolayı, başarılarının artarak devam etmesi temennisiyle tebrik ediyorum.” dedi. 

Altınkaya ise “Müdürlük olarak Kooperatiflerimizi ve Bölge Birliklerimizi yakından takip ediyor ve faaliyetlerini analiz ediyoruz. Prim üretimi ve poliçe adedi önemli olmakla birlikte bizim için asıl önemli olan sektörden aldığımız pazar payıdır. Konya Karapınar İlçesinde 24 sigorta şirketi arasında pazar payımız % 80 olup Karapınar örneğinde olduğu gibi tarım sigortaları pazarında Teşkilat olarak lider konumda olmamız gerekir. Bu vesile ile Karapınar Tarım Kredi Kooperatifi çalışanlarını tebrik eder, gayretli çalışmalarından dolayı teşekkür ederim.” dedi.

Daha sonra Konya Bölge Müdürü Fatih Zekeriya Yerlikaya, Merkez Birliği Sigorta Müdürü Yahya Altınkaya, Bölge Müdür Yardımcısı Ali Fuat Hamurcu; Türkiye Sigorta Birliği Tarım İnceleme ve Araştırma Komitesi Üyesi ve aynı zamanda Groupama Sigorta A.Ş. Grup Müdürü Sacit Ağca,Tarım Sigortaları ve İndirimli Krediler konularında, Kooperatif yetkilileri ile istişarede bulunmak ve personelin işbaşı eğitim çalışmalarını icra etmek üzere Konya ve Karaman illerinde bulunan İçeriçumra, Kazımkarabekir, Demiryurt, Kılbasan, Karaman, Sudurağı, Yarma, Merdivenli, İsmil ve Ereğli Kooperatiflerini ziyaret etti.

Ziyaretlerde, Konya Bölge Birliği Sigorta Servisi ve Groupama Sigorta Bölge Yetkilileri de hazır bulundu.

Okunma 1845 defa