Konya Bölge Birliğinde Takip ve Tahsilat Toplantısı Düzenlendi

 

Merkez Birliği Krediler ve Mali İşler Daire Başkanı Yahya ALTINKAYA ve beraberindeki heyet, kredi politikaları, takip ve tahsilat süreçleri ilgili istişarede bulunmak üzere Konya Bölge Birliğini ziyaret etti. Toplantıya Bölge Müdürü Mustafa ODABAŞOĞLU, Müdür Yardımcıları, Krediler Yönetmenliği ve Merkez Birliği tarafından önceden belirlenmiş 15 kooperatifin yetkilileri katıldı.

 

Eğitim toplantısının açılışında söz alan Krediler ve Mali İşler Daire Başkanı Yahya Altınkaya, “Konya yöresinde yaşanan yoğun kuraklık sebebiyle ortaklarımızın durumunu yerinde incelemek, Bölge Müdürlüğümüz ile Kooperatif Yetkililerimizle istişarede bulunmak amacıyla böyle bir toplantının organize edildiğini, toplantının önceliğinin süreçler üzerinden çözümler sunarak, biriken ve donuklaşan alacakların hızını arttırma konusunda yapılacakları belirlemek ve çözüme kavuşturmak olacağını” belirtti. Altınkaya, “Satış ve pazarlama ile tahsilatın etle tırnak gibi olduğunu, senedin düzenlenmesi, faturanın kesilmesi ile satışın sona ermediğini, satış faaliyetinin tahsilatın yapılması ile son bulacağını belirterek ortaklarımızı ve müşterilerimizi kaybetmeden, onları mağdur etmeden takip-tahsilat sürecini iyi bir şekilde yönetmeli ve yeni kredilendirme dönemine sorunsuz bir şekilde girmeliyiz.” diyerek sözlerini sonlandırdı.

 

Daha sonra söz alan Bölge Müdürü Mustafa ODABAŞOĞLU, “Kooperatiflerimizin daha iyiye gitmesi açısından Kooperatif faaliyetlerini yakından takip edeceğiz. Kooperatiflerimizin ortakları üzerinde bulunan vadesi geçen alacaklarının tahsiline özen göstererek, satışları artıracak yönde tedbirler almalıyız. Bu faaliyetleri icra ederken Teşkilatımızın bir çiftçi kuruluşu olduğunu, çiftçilerimizin bizim ortağımız ve müşterimiz olduğunu unutmamalıyız.” dedi.

 

Toplantının devamında Kredi Takip Müdürlüğü yetkilileri tarafından takip-tahsilat süreçleri ile ilgili sunumlar yapıldı. Toplantıda Kredi Takip Müdürü Veysel Tolga ATİK, Bölge Müdür Yardımcısı Mehmet UZUN ve Kredi Takip Müdürlüğü personeli ile Bölge Birliği Krediler Servisi personeli ve katılımcı Kooperatif personeli hazır bulundu.

 

Toplantının sona ermesinden sonra Krediler ve Mali İşler Daire Başkanı Yahya ALTINKAYA ve Bölge Müdürü Mustafa ODABAŞOĞLU, Bölge Birliğine bağlı; Karkın, Çumra ve İçeriçumra kooperatiflerinde ziyaretlerde bulundular.

 

Okunma 1381 defa