Başkan Külcü Konya Bölge Birliği’ni Ziyaret Etti

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin KÜLCÜ Konya Bölge Birliğinde bir dizi ziyarette bulundu.

Öncelikle yakın zamanda Bölge Müdürü olarak atanan Mustafa ODABAŞOĞLU ’na hayırlı olması temennilerini ileten ve başarılar dileyen Başkan KÜLCÜ, Bölge Birliğindeki yönetmenlikleri  gezerek bölge personeli personeli ile de istişarede bulundu. Daha sonra Bölge Birliğine bağlı; Kadınhanı, Ilgın, Argıthanı, Akşehir, Kıllar ve Sülüklü kooperatiflerini ziyaret eden Başkan KÜLCÜ, Kooperatif personellerinin ve ortaklarının sorunlarını dinledi. Ziyaretlerinde daha çok kuraklık, ertelemeler ve ürün alımı ile ilgili beklentileri dinleyen KÜLCÜ; Ertelemenin kooperatif ortaklarının bir sonraki yıl talep edilen kredilerinin önünü kestiğini, ortaklarımızın daha çok yürürlükte olan yapılandırmadan faydalanmalarının daha avantajlı olduğunu belirterek, ürün alımı ve yapılandırma gibi uygulamalarla kooperatifle olan ilişkilerinin geliştirilmesi tavsiyesinde bulundu.

Ziyaretlerde bahsedilen beklentilerle ilgili olarak Bölge Müdürü Mustafa ODABAŞOĞLU’ da; Kuraklığın yoğun hissedildiği bir sezonun içerisinde olduklarını, yapılandırmanın Konya Bölgesine özel avantajları olabileceğini ve ortaklarımızın bundan faydalanmaları gerektiğini, ürün alımları noktasında da ortaklarımızın ve çiftçilerimizin ürünlerini değerlendirebilmeleri için hemen her ürünle ilgili alım yaptıkları ve yapmayı planladıklarını belirterek, ortaklarımızın kooperatiflerle irtibata geçmeden mahsullerini satmamaları uyarısında bulundu.

Ziyaretlerde Başkan KÜLCÜ’ye Merkez Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Mesut ÖLMEZ, Konya Bölge Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Dede KARTBABA, Bölge Müdür Yardımcıları Yakup KASAL ve Mehmet UZUN ile Yönetmen Seyithan KARTBABA’da eşlik etti.

Okunma 1496 defa