Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Konya Bölge Birliğinin 12. Olağan Genel Kurulu yapıldı.

 

Genel Kurula; Tarım Kredi Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Külcü, Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mesut ÖLMEZ, Genel Müdür Dr. Fahrettin Poyraz, , Genel Müdür Yardımcısı Muaz Saka, , İnsan Kaynakları Daire Başkanı Fatih Zekeriya Yerlikaya, Merkez Birliği Strateji Geliştirme ve Teşkilatlandırma Daire Başkanı Şaban Kırmızı, Konya Bölge  Müdürü Mustafa ODABAŞOĞLU Konya Bölge Müdür Yardımcıları Seyithan KARTBABA ve Yakup KASAL, kooperatif yetkilileri ile temsilcileri katıldı.

Genel Kurulda Tarım Kredi Kooperatiflerinin faaliyetleri hakkında bilgi veren Başkan Selahattin Külcü, “Tarım Kredi Kooperatifleri, ülkemizin her bölgesinde çiftçimizin yanındadır. Mensubu olmaktan gurur duyduğumuz köklü ve güçlü bir kuruluş olan Tarım Kredi Kooperatifleri, çiftçilerimize, Türk tarımına ve Türk ekonomisine güç katmaktadır. Böylesine güçlü bir teşkilatın mensubu olmaktan gurur duyduğumu belirtir, Genel Kurulumuzun hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.” açıklamalarında bulundu.

Genel Müdür Poyraz ise yaptığı konuşmada “Kurumumuz sadece ortaklarımıza değil tüm Türkiye’ye hitap eden önemli ve güzide bir kurumdur. Üreticilerimizin ürünlerinin değerlendirilmesinde, emeklerinin karşılığını bulmasında Lisanslı Depoculuk faaliyetlerinin büyük önemi var. Kurumumuz bu alanda  Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarından biri olması için çalışmalar yürütüyoruz. Bakanlığımızın da desteği ile projelerimiz en kısa sürede faaliyete geçecektir” dedi.

Önümüzdeki dönemlerde Tarım Krediyi daha farklı alanlarda da görüleceğini aktaran Poyraz; katılımcılara teşekkür ederek sözlerini sonlandırdı.

 

Yapılan konuşmaların ardından Bölge Müdürü Odabaşoğlu tarafından Genel Müdür Poyraz’a; Yönetim Kurulu Başkanı Dede KARTBABA tarafından da Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Külcü’ye hediye takdim edildi. Daha sonra Bölge Birliğinde uzun yıllar yönetim kurulu üyeliği yapan üyelere ve en genç yönetim kurulu üyelerine plaket verildi. Plaket takdiminin ardından Genel Kurul seçimleri tamamlandı. 

 

 

 

Okunma 1381 defa