Mesajınız Başarıyla Bizlere Ulaşmıştır.

En kısa sürede sizlere geri dönüş yapacağız.

İşleminiz Sırasında Bir Hata Meydana Geldi.

Lütfen tekrar deneyiniz.

X

8.01.2021 12:00:00

Tarımsal üretimde kullanılan temel girdiler arasında en önemli girdi olan kimyevi gübre tedarikinde önemli rol üstlenen Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri, iştiraki GÜBRETAŞ ile gerçekleştirdiği çalışmalarla üreticilerin tercih sebebi oldu. Tarım Kredinin gübre satış miktarı bu zamana kadarki en yüksek seviyesine ulaşarak 2020 yılında 1 milyon 458 bin tona çıktı.

Tarım Kredi Kooperatifleri, pandemi sürecinin getirdiği tüm olumsuzluklara rağmen, çiftçilerin girdi ihtiyaçlarını en uygun şartlarda ve zamanında karşılamayı sürdürüyor. Başta gübre olmak üzere çiftçilerimizin tüm tarımsal girdilerini temin eden ve çalışmalarını ara vermeden 1.620 kooperatifiyle sürdüren Tarım Kredi, çiftçinin de güven kapısı oldu.

Tarım Kredi Kooperatiflerinin 2019 yılında 1 milyon 250 bin ton olan kimyevi gübre satışları, pandemi şartlarının en ağır hissedildiği 2020 yılında yüzde 16 artışla 1 milyon 458 bin tona ulaştı.

Tarım Kredi çiftçinin hep yanında oldu

Dünyada ve ülke genelinde 2020 yılında görülen ve etkisi halen devam eden pandemi sürecinde Tarım Kredi Kooperatifleri, çiftçilerimizin üretime devam etmesi, tedarik zincirinin aksamasının önlenmesi, tarımsal üretimin devamlılığının sağlanması amacıyla üreticiden son tüketiciye kadar piyasada aktif rol alarak hem üreticilerimizin hem de nihai tüketicilerin yanında oldu ve çiftçinin ihtiyaçlarını karşılamaya devam etti.

Üretimde kullanılan temel tarımsal girdiler arasında en önemli girdi olan kimyevi gübre tedarikinde önemli rol üstlenen ve piyasa fiyatlarını regüle eden Tarım Kredi, hizmeti çiftçinin ayağına götürerek ihtiyaçlarını zamanında karşıladı. İştiraki GÜBRETAŞ ile gerçekleştirdiği projelerle üreticilerin yetiştirdikleri ürün desenine ve toprak yapısına uygun gübre uygulamalarında verim artışı sağlayan Tarım Kredi, üreticilerin tercih sebebi oldu.

Pandemiye rağmen kimyevi gübre satışları arttı

Üreticinin tercihi Tarım Kredi Kooperatiflerinin kimyevi gübre satışlarına da yansırken, 2002 yılında 715 bin ton olan gübre satış miktarı bu zamana kadarki en yüksek seviyesine ulaşarak 2020 yılında 1 milyon 458 bin tona çıktı. Önümüzdeki yıllarda da sözleşmeli üretim ile üretilen ürün miktarının arttırılması ve model üretim projesi dahilinde çiftçilere sunulan danışmanlık hizmetlerinin yansımasının olumlu sonuçlarının görülmesi bekleniyor.